Eşimin haberi olmadan kürtaj

Eşimin haberi olmadan kürtaj olabilir miyim, çocuk aldırmak için eşimden getirmem gereken nasıl bir belge vardır, eş onayı olmadan kürtaj fiyatları kaç paradan başlar, eş onayı ile yapılan kürtajdan farklı ücret istenir mi, evliyken başkasından gebe kalmış kadınların kürtajı için eş onayı istenir mi ? imam nikahlı eş onayı gerekir mi, nışanlımdan gebe kaldım kürtaj olmak için onun onayı gerekir mi ? 18 yaş altı kürtaj olabilmek için gerekli belgeler nelerdir , kürtaj yasasına göre en fazla kaç haftaya kadar çocuk aldırabilirim, reşit ve bekar bayanlar nasıl kürtaj olabilirler ? diyerek kendinizi üzmeyin, bu yazımı dikkatli bir şekilde okuyun aklınıza gelen veya gelecek olan birçok sırunun cevabına ulaşacaksınız. Reşit bir insansanız bu dünyada cinsel ilişkiye girmek için hiçkimseden izin almanız gerekmezken, kazarada olsa gebe kaldığınızda kürtaj yaptırmak için nerdeyse ABD vizesi almak kadar bayır gösteriyorlar değil mi ? Kadınların kendi kararları ile gebeliği sonlandırma özgür bırakılması insan hakları gereğidir, hiçkimse karnızıda büyümekte olan bir sürece devam etmek mebcuriyetinde bırakılmamalı ama içinde yaşadığımız şartlarda çoğunluğun koyduğu kurallara göre bunun belli sınırları var ve bunlara uymak zorundayız : devlet sizin kiminle cinsel ilişkiye girdiğinizi bilemez ama resmi evrak üzerinde kiminle evli olduğunuzu bilir ve bir gebelik varsa bunun babasını resmi eşiniz olarak görür, ona çeşitli söz hakları verir. Yürürlükte olan kürtaj yasasına göre  hükümet nikahı ile evli bayanların gebeliklerini sonlandırmak için eş onayı şarttır, ama 10 haftayı geçen bir gebelik varsa eş onayıda sizi kurtarmaz mahkeme kararı ile gebeliğin devamının anne hayatını tehtid etmekte olduğunun ispatlanması veya doğacak bebeğin ileri derecede özürlü olmasının kuvvetle muhtemel olmasının kurul raporları ile ve mahkeme kararı ile evraklandırılması lazım gelir. Bunları yapmak nerede ise imkansız olduğu için kürtajdaki en kalın duvara yani 10 haftalık gebelik limitine çarpmamaya dikkat edin derim. Bu konuda çok ısrarcı olup yasal olmayan kürtaj, merdiven altı kürtaj gibi yollara saparsanız kürtajı yapana ve size neredeyse cinayet suçuna verilen boyutta hapis cezaları verilebileceğini unutmayın.

Eş onayı olmadan kürtaj için hangi jinekoloğa sorsanız size hayır diyecektir, aslında kanunlarda eş onayı aranır denmesina rağmen tck da herhangi bir ceza öngörülmemesine rağmen aile kavgalarının ortasında iki ateş arasında kalmamak için jinekologların tama yakını bu riski almazi bende almam :) 3 kuruş para kazanacağız diye kürtaj olan kadınların kocalarına laf anlatmak kürtajı yapmaktan çok daha zor gelir zira.

Başkasından hamile kalan evli kadınlarda durum dahada zordur, olaydan bahsetmek bile nerdeyse imkansızken birde kürtaj için resmi eşten onay istemek bazı çevrelerde yaralanmalı ve hatta ölümlü aile içi kavgalara yol açabilir, ama kürtaj dışında bir çare yoksa hemen mahkemeye başvurup boşanma davası açabilirsiniz ve dava sonuçlanmasa bile o evrakla başkasından gebe kaldığınızı deklare ederek kürtaj yaptırabilirsiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj görüntüleri

Kürtaj

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri