Kürtaj görüntüleri

2019 senesine 2 ay kala İstanbul'da istem dışı hamile kalan birçok bayan hamileliği sonlandırmak için en kestirme yolu aramaktadır, birçoğu düşük hapı ile gebeliği başlarından atabileceğini düşünür ama ülkemizde ve daha birçok ülkede düşük ilaçları ölümcül yan etkilerinden dolayı yasaklanmıştır, bu sefer geriye kalan en sağlıklı çocuk aldırma metodu olan vakum kürtaj seçeneği araştırılır, kürtaj görüntüleri ve kürtaj videoları izlenip kürtajın nasıl yapıldığı anlaşılmaya çalışılır, ama ordada yasal engeller söz konusudur, ülkemizde kürtaj resimleri , canlı kürtaj görüntüleri ve kürtaj videoları çekmek ve yayınlamak yasaktır, o yüzden youtube , dailymotion gibi video paylaşım sitelerinde bulabileceğiniz görüntüler güney Amerikada eski zamanlarda çekilmiş eski sistem kazıma kürtaj videolarıdır, günümüzdeki modern vakumlu kürtaj uygulamsını yansıtmamaktadır. Ama üzülmeyin bu makalede kürtajın nasıl yapıldığından tutun, bilmek isteyeceğiniz birçok ayrıntıya yer veriyorum, dikkatlice okuyunuz.

Bu yazımızda kürtaj görüntüleri hakkında bilgiler vermekle kalmayıp tıbbi anlam olarak kürtaj kelimesinin nerden geldiğini, 2019 İstanbul kürtaj fiyatlarının ne kadar olduğunu, teknik olarak kürtajın nasıl yapıldığını, 2 aylık kürtaj görüntülerini, kürtaj sonrası hamile kalmanın zor olup olmadığını, kürtaj videolarını, canlı kürtaj görüntilerini, kürtaj yasası hakkında son gelişmeleri, himenoplasti yani kızlık zarı dikimi ücretini, vajina daraltma ameliyatının kadınlar kulübündeki tartışmalarını ve küçük dudakların ufaltılması operasyonu olan labioplasti fiyatları hakkındada ayrıntıya giriyoruz.

Kürtaj , kızlık zarı diktirme, vajina daraltma ve labioplasti hakkında merak ettiğiniz herşeyi bize sorabilirsiniz, İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemize istediğiniz zaman telefonla ulaşabilirsiniz, ama ben telefonla konuşmak için müsait değilim diyorsanız WhatsApp üzerindende yazabilirsiniz, müsait olur olmaz mesajlarınıza yanıt yazıyorum, gecikirsem kusura bakmayın , hasta yoğunluğundandır.

Bakırköy İncirli Caddesindeki muayenehanemiz Atatürk havalimanına 10 dakikalık nesafededir, dolayısı ile İstanbul dışından veya Avrupa'dan uçakla gelip yarım saatte işlemini yaptırıp aynı gün geri uçan birçok hastamız oluyor, sizde burda deilseniz onlar gibi yapabilirsiniz.


Kürtaj

İlk bakışta çocuk aldırmak anlamı akla gelen kürtaj kelimesi en az 2000 sene öncesine latince dilindeki kazımak anlamına gelen küretaj deyimine dayanır. Sadece jinekolojide değil nerdeyse tüm cerrahi branşlarda dokuları kazımak anlamında halen kullanılmaktadır. Ama günümüzde hamilelik sonlandırma eylemine kürtaj dense bile kazıyarak çocuk aldırma yapılmamakta, onun yerine vakum kürtaj denilen çok daha soft bir metod uygulanmaktadır.

Kürtaj fiyatları

Çocuk aldırmak dışında bir çözüm aklınaza gelmiyorsa öncelikle İstanbul'da kürtaj yapılan yerleri araştırıp daha sonrada kürtaj ücretlerinin ne kadar olduğunu öğrenmek isterseniz, Avrupa'ya kıyasla ülkemizde gebelik sonlandırma maliyetleri çok daha ucuzdur, maddi açıdan şanslısınız. 2016 senesine birkaç ay kala İstanbul'da kürtaj fiyatları ultrasonda çıkan gebelik haftasına bakılarak belirleniyor, son adet tarihinden itibaren sayarsanız adet gecikmesi ile tespit edilen erken gebelikte en ucuz kürtaj ücretleri söz konusu olacaktır, hamilelik haftası arttıkça bebek aldırma maliyetinizde artar.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Bekar bayanların istenmeyen hamilelik yaşamaları çok sık karşımıza çıkıyor, aslına bakarsanız kürtaj yaptıranların %98 ini henüz evlenmemiş bayanlar oluşturuyor, dolayısı ile ilk kez çocuk aldıracakları için kürtaj nasıl yapılır diye çok fazla soruyorlar, vakumla hamilelik sonlandırma işlemini safhalara ayırarak incelersek karşımıza aşağıdaki basmaklar çıkar :
1- Ultrason,
2- Lokal anestezi,
3- Dilatasyon,
4- Kanül yerleştirme,
5- Vakum takma,
6- Nagatif basınçla hamilelik kesisinin alınması,
7- Son ultrasonla rahim içi kontrolü

2 aylık kürtaj görüntüleri

Çocuk aldırmak isteyen genç bayanlar kürtaj ücetlerini öğrendikten sonra meraklarını gidermek için youtube gibi video paylaşım sitelerinde 2 aylık kürtaj görüntüleri araştırırlar ve hamileliğin nasıl sonlandırıldığını kürtaj videosu izleyerek öğrenmek isterler, ama youtube'da bulduğunuz çocuk aldırma videoları çok eski zamanlarda kaydedilmiş genelde latin amerika kökenli eski sistem kazıma kürtaj yöntemidir ve şimdiki vakum kürtajla alakası bile yoktur. Ülkemizde kürtaj videosu çekmek ve yayınlamak yasaktır.

Kürtaj sonrası hamilelik

Sizinle aynı evde bir kuşak eski dönem bayanlarda yaşıyorsa size yaklaşık 25 sene öncesi çocuk aldırma denetimlerinden bahsediyor olabilirler, vakumlu kürtajdan önceki dönemlerde rahim içi kazıma yapıldığı için kürtaj sonrası hamilelik sorunu yaşayan bayanlarda arada çıkabiliyordu, ama bereket versinki günümüzdeki modern teknoloji sayesinde bu tip kürtaj sonrası problemleri görmüyoruz.

Kürtaj videosu

Youtube çıktıktan sonra yemek tariflerinden tutunda ameliyatlara kadar herşeyin videosu izlenmeye başlandı, ama bu konuda ülkemizde yürürlükte olan yasalara göre bazı kısıtlamalar söz konusudur, mesela kızlık zarı dikimi görüntüleri veya kürtaj videosu gibi kayıtlar yapmak ve/veya yayınlamak yasa dışıdır, o yüzden çocuk aldırmadan önce merak ederek izlemek isteyenileceğiniz kürtaj görüntüleri çok eski tarihlerde çekilmiş ve günümüzdeki vakum ile kürtajı yansıtmayan eski sistem kazıma kürtaj filmleridir.

Kürtaj görüntüleri canlı

Ülkemizde kürtaj videosu çekmek veya kürtaj görüntüleri canlı yayınlamak kanunlara aykırıdır, özellikle çok merak edilmekte olan güncel vakum kürtaj uygulamasını herkesin çok merak ettiği aşikarda olsa youtube da bulduğunuz çocuk aldırma görüntülerinin yabancı kaynaklı ve çok eski dönemlere ait kazıma kürtaj müdahalelerine ait olduğunu söylemek lazım.

Kürtaj yasası

Sanıyorum kürtaj konusu medyada en fazla spekülasyona uğrayanların başında geliyor, hatta kamuda yanlış algılara sebep olarak kürtajın yasaklandığı kanaati bile hasıl olabilmektedir, ama şukadarını söyleyeyim nerdeyse 30 yıldır jinekolog doktor olarak çalışıyorum ve kürtajı yasaklayan herhangi bir yasaya hiçbir dönemde rast gelmedim, nufus patlaması olur. 2016 senesi için kınuşmak gerekirse halen yürürlükte olan kürtaj yasası sınırları içinde isteyen her bayan 10 haftalık gebeliği aşmamak şartı ile isteğe bağlı kürtaj yaptırabilir, resmi nikahla evli bayanların eş rızası , 18 yaş altı olanlarında anne veya baba rızası istenir.

Kızlık zarı dikimi ücreti

Ülkemizde bekarete önem vermeyen erkek sayısı ihmal edilebilir oranda az olduğunu zannediyorum, ayrıca gün geçtikçe sanılanın aksine kızlık zarına verilen önem artıyor, sanal ortamdaki tanışmalarda baştan söylenmeyen şeyler ilişki ciddi boyuta taşındığında artık hiç söylenemez hale geliyor, söyleyen cesur kızlarda gözü yaşlı olarak zar dikimine geliyor bir sonraki için hazırlık yapma kararı alıyorlar. Sebep ne olursa olsun, kızlık zarı bozulması çok sene önce bile gerçekleşse, defalarca kürtaj bile yaptırmış olsanız kızlık zarı dikimine engel değildir. 2016 senesi için İstanbul'da kızlık zarı dikimi ücreti ortalama ....tl kadardır.

Vajina daraltma ameliyatı kadınlar kulübü

Özellikle doğum yapmış bayanlarda ve cinsel aktivitesi yoğun olan birçok hanımda zamanla vajina genişlemesi ve cinsel ilişkiden zevk almama gibi sorunlar husule gelebilmektedir, bu durum kadın - erkek iletişimini olumsuz etkilemekte ve birçok vakada aile saadetinin zedelenmesine kadar ilerleyebilmektedir, işte bu hastalara uygun olan vajina daraltma ameliyatı kadınlar kulübü gibi forum ortamlarında sık sık tartışma konusu edilebilmektedir. Genel hatları ile cerrahi metodla 45 dakikalık lokal anestezi altında gerçekleşen ameliyatla vajina açıklığı hiç cinsel ilişkiye girilmemiş bakirelik yıllarındaki ölçülere kadar kalıcı olarak daraltılabilmektedir. 2019 senesi için İstanbul'da vajina daraltma fiyatları ortalama ....tl civarlarındadır.

Labioplasti fiyatları

Bazı bayanlarda doğumsal , bazılarında ise cinsel aktif dönemde sonradan ortaya çıkan küçük dudakların sarkması, büyümesi ve şeklinin istenmeyen hale gelmesi durumlarında imdadınıza labioplasti ameliyatı yetişebilir, bu operasyonda küçük dudaklar ufaltılarak estetik boyuta indirilir ve büyük dudakların arasından aşağı sarkan kısım alınır. 2019 senesi için İstanbul'da labioplasti fiyatları ortalama ...tllerdedir.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri