Kürtaj fiyatları

Kürtaj fiyatları İstanbul'da ne kadardır , vakumlu kürtaj nasıl yapılır , kürtaj sonrası yeniden çocuk olur mu , yürürlükteki kürtaj yasasına göre en geç kaç haftaya kadar çocuk aldırabilirim , en iyi kürtaj doktoru kimdir , 18 yaşını doldurmayanlar nasıl kürtaj olabilir , resmi nikahlı evli bayanlar kürtaj olmak için eş iznine ihtiyaç duyar mı , kürtaj kaç dakika sürer, kızlık zarı dikimi fiyatı nedir , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi kaç sene dayanır, kızlık zarı diken en iyi doktor kimdir ? gibi birçok merak edilen mevzuya bu yazımızda bakıyoruz. Makalemizin konusu kürtaj yani gebelik sonlandırmakta osa aklınıza gelen her türlü jinekolojik konuyu bize sorabilirsiniz , telefonlarımız süreki açıktır ve ayrıca WhatsApp üzerindende bize ulaşabilirsiniz. Kürtaj konusuna geri dönersek , biliyorum ilk defa başınıza geliyor ve tedirginsiniz , ama ainsanlık hali , ve böyle durumlar insanı en beklenmedik anda , en uygunsuz pozisyonda yakalar , istenmeyen gebeliklerin sonlandırılmasında en sağlıklı yöntemi vakum kürtajdır , 10 dakika içinde ağrı bile çekmeden gebelikten kurtulup yolunuza devam edebilirsiniz , düşük hapı , kürtaj hapı veya medikal kürtaj gibi görünüşte basit giib gelen ama ciddi tehlikeleri olan, bazen anne hayatına bile mal olabilen , ülkemizde yasaklanmış Cytotec ( Misoprostol ) ve RU-486 ( Mifepristone ) gibi ilaçları denemenizi hiç tavsiye etmem , kolayca halledeceğim derken çok daha büyük ve köklü sorunlarla karşı karşıya gelebilirsiniz . Neyse bu konuların hepsine aşağıda paragraflar halinde değiniyorum , okumadan birşeylere kalkışmayın .

Kürtaj fiyatları

2019 yılı Nisan 1 itibarı ile Avrupa yakası İstanbul'da kürtaj fiyatları ...tl civarından başlar ve kürtaj yapan doktorlarca bir gelenek haline gelen hamilelik haftası arttıkça çocuk aldırma ücretide artar. Aslında gebelik haftasını nasıl hesaplayacağınıız bilek bu noktada sadece fiyat için değil kürtaj yasasına gör konulan sınırlar açısındanda çok önemlidir , mesela birçok çift mantık çerçevesinde cinsel ilişki gününden itibaren gebelik hesaplaması yapıyorlar , bazılar isie dahada iyimser olarak adetgecikmesi olan günden itibaren saymaya başlıyorlar bizi aradıkarında 4 günlük hamileyim gibi ifadeler kullanıyorlar . Gebelik haftası son gördüğünüz adetin ilk gününden iitbaren hesaplanır , cinsel ilişki zamanı ile ilişkilendirilemez , yada adet gecikmesi ile. Örnek vermek gerekirse adet gecikmesi 3 gün olduğunda gebelik testi yaptınız ve çift çizgi çıktı , siz 4 hafta 3 günlük hamilesiniz , yani 5. haftanın içindesiniz , durumunuzu ona göre ayarlayın zira 10 haftayı 1 gün bile geçse bu memlekette hiç bir jinekolog size kürtaj yapamaz , çünkü çok ağır cezaları var. İşte kürtaj ücreti hesaplarkende bu formül üzerinden haraket edilir , en ucuz kürtaj 4 haftalık iken yapılır ve 10 haftaya kadar her hafta için fiyat ...tl kadar arttırılır. En güncel kürtaj ücretleri hakkında geniş bilgi için   www.kurtajucretim.com/2014/11/kurtaj-ucretleri.html yazımızıda okuyunuz.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Vakum kürtaj öncesi kazıma şeklinde yapılan eski model gebelik sonlandırma uygulamaları döneminde kimse talefon açıp kürtaj nasıl yapılır doktor bey diye sormazdı , zira kürtaj korkulan bir uygulama idi ve kötü bir anı olarak hafızalara kazınırdı. Ama artık korkmayın , bereket versinki vakumlu kürtaj uygulaması geliştiirldi ve nerdeyse 30 yıldır hastalarda bizde çok rahat ediyoruz , zira vakum kürtajda kazıma , kesme , biçme , dikme gibi işlemler yapılmıyor , isterseniz detayları vereyim hemen , bakalım vakumla kürtaj nasıl yapılıyormuş ; öncelikle kürtaj öncesi mutlaka utrason yapılır ve gebelik haftası net olarak tespit edilir. Portio uteri denilen rahim girişine lokal anestezi ilacı yapılır böylece hasta acı veya ağrı çekmez. Hegar bujisi ile collum uteri dilate edilir , karmen kanülü colluma yerleştirilir , vakum cihazı karmen kanülü dışta kalan ucuna takılır ve negatif basınç oluşturularak ( vakum basıncı ) gebelik kesesi sıvı halde dışarı alınır. Kürtaj sonrası mutlaka bir ultrason daha yapılır ve rahim içinde parça kalması gibi istenmeyen bir durumla karşılaşılmasının önüne geçilir. Kürtajın nasıl yapıldığı ile ilgili detaylı bilgileri için.

Kürtaj yasası

Ülkemizde halen yürürlükte olan kürtaj yasası ve kürtajla alakalı kanunlar gereği gebelik sonlandırma , yani isteğe bağlı kürtaj işlemleri için bazı sınırlamalar getirilmiştir , buna göre mazeretiniz ne olursa olsun 10 haftayı geçen gebeliklerde kürtaj yaptıramazsınız , bu konuda herhangi bir istisna yoktur, sadece anne hayatını tehtid eden altta bir hastalık varsa kurul raporu ile 10 haftadan sonra kürtaja karar verilebilir , yoksa tecavüz maduru bile olsanız 10 haftayı geçmiş ise doğurmak zorunda kalırsınız , ayrıca resmi nikahla evli olan bayanların çocuk aldırabilmek için eşlerinden izin almaları gerekir , yani şe rızası şarttır , başkasından gebe kalan evli bayanların durumu kanunda net olarak açıklanmayarak yoruma terkedilmiştir. Bekar bayanlar , imam nikahlı yaşayanlar , sevgililer , nışanlılar , sözlüler eğer reşitlerse kimseye danışmadan , izin almadan kendi kararları ile kürtaj olabilirler , resmi nikah olmadığı için sizi gebe bırakanın bebek üzerinde hakkı olmaz. 18 yaşını doldurmadıysanız kürtaj olabilmek için anne veya babanızın izni gerekir. Kürtaj yasası ve kanunları hakkında güncel bilgileri için ; www.kurtajucretim.com/2014/03/kurtaj-yasas.html yazımızıda mutlaka okuyun.

Kürtaj sonrası

Kürtaj sonrası neler yaşanacağı daha çocuk aldırmadna önce bile merak edilir ve araştırılır , bazı bayanlar ise kürtaj sonrası herşeyi anlatmamıza rağmen nelere dikkat etmeleri gerektiğini unutarak yeniden sorarlar , bende bu araya yazayım dedim , daha akılda kalıcı olsun. Kürtaj sonrası hamilelik , yani çocuk adırdıktan sonra yeniden gebe kalma , zor kalma , kalamama gibi endişeleriniz varsa vakum kürtaja güvenebilirsiniz , yani kürtaj sonrası ne zmana istersneiz yeniden gebe kalabilirsiniz . Şimdi gelelim kürtaj sonrası nelere dikkat etmek gerekeceğine ; ilk 10 gün cinsel ilişki , deniz ve havuz aktiviteleri sakıncalıdır. Kürtaj sonrası 40 gün kadar geçtikten sonra yeniden adet görmeye başlayacaksınız , acele etmeyin. Kürtaj sonrası ağrı ve kanama gibi şikayetler pek fazla olmaz , belki adet görür gibi ilk 2 gün lekelenme şeklinde kanama hafif ağrı olabilir , hepsi o.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

Kürtaj kadar olmasa bile ona yakın popüleritede çok aranan sorula ve merak edilen bir konudur kızlık zarı dikimi , nerdeyse asırlardır dönemsel şartlarla uygulanmakta olan himenoplasti ameliyatları flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminin 30 yıl kadar önce icad edilmesi ile haraket kazanmış dahada ön plana çıkmıştır , zira kalıcı bekaret dikiminde bakireliğin gerek görünüm gerekse kanama fonksiyonları dahil olmka üzere nerdeyse tam anlamı ile geri kazanılması söz konusu olabiliyor. İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatı 2019 yılı Nisan başında yaklaşık olarak ....tl civarıdır. Aslında tek bir çeşit ameliyat değidir himenoplasti , nerdeyse 5 farklı çeşitte bekaret tamiri yapılabilir , zar diktirme ücretleride o şekilde değişir , mesela vajina daraltma ameliyatı ile kombine edilen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı diktirme ameliyatı , labioplasti ile kombine olan , çift kat flep olan üst düzey ameliyatlar nispeten daha yüksek fiyatla sunulur , en popüler olan ve nerdeyse 10 kaf daha fazla yapılan kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi ücretleri ise daha makul , ortalama fiyatlarla yapılır , bekaret onarımında en ucuz ameliyat geçici kızlık zarı dikimi fiyatdır. Kızlık zarı dikimi fiyatları hakkında güncel bilgiler için.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj görüntüleri

Kürtaj

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri