Kürtaj Fiyat

Kürtaj fiyatları 2019 yılında 19 Haziran tarihinde İstanbul ve benzeri büyük şehirlerde kaç haftalık hamile olduğunuza göre değişim gösterebiliyor , bazı kürtaj merkezi muayenehanelerde gebelik haftasına bakmadanda kürtaj ücreti tek fiyat olarak ve ya adamına göre gözle fiyat biçilerek uygulanabiliyor ama bence en hakkaniyetlisi gebelik haftasına göre çocuk aldırma ücretinin belirlenmesi olmalıdır, alçak yerde yatma sel alır , yüksek yerde yatma yel alır derler , halkın ulaşabileceği ortalama bir fiyat verilmeli. Gerçi bugun ülke gündeminde Kenan Evren'in ve Tahsin Şahinkaya'nın darbe'den mahkum edilmesi ve balyoz davasında dijital delillerin sahte olduğunun ortaya çıkması gibi şok gelişmelerde var, hatta bu haberler bence dünya kupasi ve çu anda facebook çöktü haberlerinin bile önüne geçti. ama istenmeyen plan dışı zamansız bir gebelikte kişisel olarak sizi şu anda en fazla etkileyen konuların başındadır diye tahmin ediyorum. Ama merak etmeyin binlerce değil yüzbinlerce kadının başına gelen bu olaydan kurtulacaksınız ve geçmişte kalacak, etrafınızda çoluk çocuk sahibi olmuş kadınlara sorun hepsinin başından bir veya birkaç defa kürtaj geçmiştir , siz şu anda neler hissediyorsanız onlarda benzer şeyleri zamanında hissettiler , ama atlattılar ve hayatlarına aynı hızda devam ettiler , sizde aynı şeyi yapacaksınız , şimdi sıra sizce bakın , başa gelen çekilir derler , bizi gece gündüz farketmez , ne zaman isterseniz arayabilirsiniz , sabit telefonumuz  Turkcell cep telefonumuz sürekli aktiftir , telefona kıdemli asistanım bakıyor , kendisi nerdeyse 10 yıldır yanımda çalıştığı için gerek kürtaj fiyatları , gerekse kızlık zarı dikimi fiyatları konularında ve benzer bahislerde geniş bilgisi vardır , na ne isterseniz sorabilirsiniz , ama acil bir durumda varsa direkt olarak bana bağlattırın , görüşelim , hangi jinekolog kürtaj konusunda daha iyidir diye karar veremiyorsanızda açın google'ı ve yazın " en iyi kürtaj doktoru " diye , çıkan sonuçları inceleyin , ... ilk sayfada göreceksiniz :)

Kürtaj fiyatları 2019

Kürtaj fiyatları bu sene yani 2019 haziranında İstanbul , Ankara , İzmir ve Bursa gibi büyük şehirlerde sıklıkla gebelik haftasına bakılarak hesaplanır demiştik , isteseniz çocuk aldırma yani gebelik sonlandırma ücretlendirmesini biraz detaylandırarak yolumuza devam edelim , yeni başlayan bir gebelikte yani adet günü daha yeni gecikti ise aşağı yukarı 4 haftalık bir hamilelik durumu söz konusudur , ve İstanbul'da yaklaşık olarak ... liraya bebek aldırabilirsiniz. Az daha gecikirseniz yani 5 haftalık olursa ... lira , 6 hafta ise ... tl , 7 hafta olunca ... tl diyerek 10 haftaya kadar çıkabilir , 10 haftadan sonra ise kürtaj yasağı söz konusudur , yani 2019 kürtaj yasasına göre 10 haftadan sonra çocuk aldırmak suçtur.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Vakum kürtaj vakum aparatı ve karmen kanülü yardımı ile yapılır , alet işler , el övünür denecek kadarda alete edevata bağlı bir müdahale değildir , aslında daha çok negarif hava basıncının rolü vardır , işte size kürtajın safhaları

1- Jinekolojik muayene 
2- Obstetrik ultrasonografik inceleme
3- Rahim girişine lokal anestezi uygulanması
4- Hegar bujisi ile collum uterinin dilatasyonu
5- Karmen kanülünün collum uteriye yerleştirilmesi
6- Vakum aparatının karman kanülünün dış ucuna monte edilmesi 
7- Negatif basınç verilerek gebelik kesesinin dışarı alınması
8- Ultrasonla rahim içinde parça kalıp kalmadığının incelenmesi
9- Hastanın yürüyerek evine veya işine geri dönmesi


Kürtaj fiyatları İzmir

İzmir'dede 2019 kürtaj fiyatları aynı istenabuldaki fiyatlandırmaya benzer şekilde hesaplanıyor , kürtaj öncesi jinekolojik kuayene ve ultrason için ayrıca ücret genelde alınmıyor , ama siz emin olmak adına yinede kürtaj randevusu alırken bir sorun.

Kürtaj fiyatları Bursa

Kürtaj fiyatları Bursa'da 2019 yılı itibarı ile İstanbul ve İzmirden aza daha yüksek seyretmektedir , bunun sebebi biraz daha tatile yönelik bir kent olması ve yazlıkçıların başka kentlerden geçici olarak gelmesi olabilir , ama klasik olarak yerli halka hizmet veren kadın doğumcularda nispeten makul kürtaj fiyatları mümkündür.

Kürtaj fiyatları İstanbul

Çocuk aldırma fiyatları İstanbul'da Avrupa yakasında , Anadolu yakasını kıyas alırsak daha uygundur , hem Avrupa yakasında çok daha fazla jinekolog kürtaj merkezi muayenehane bulma şansınız vardır , genel olarak gebelik haftası baz alınarak hesaplanan kürtaj fiyatları yaz aylarınada azda olsa artabiliyor.

Kürtaj fiyatları ne kadar ?

İstanbul'da 2019 yılında kürtaj merkezi muayenehanemizi arayan yüzlerce hasta genelde bize " kürtaj fiyatları nekadar ? " diye soru yöneltiyorlar , demekki bir hizmetin alınıp satılmasında en önemli unsur fiyatmış. Tabi kürtaj ücretini sorduktan sonra genelde kendi özel durumunu zikredip ona özel bir uygulama yapılıp yapılamayacağını soran hastalarda çok oluyor .

Kürtaj fiyatları Ankara

Başkent Ankara'da kürtaj fiyatları Kızılay ve Tunus caddesinde konuşlanan jinekologlarda bir miktar daha yüksek olmakla beraber genellikle İstanbul ile aynı ücretlendirme tabloları çerçevesindedir. Yani gebelik haftasına göre fiyat söyleyen jinekologlar sabit fiyata çoıcuk aldırabileceğiniz kadın doğumculardan fazladır.

Kürtaj fiyatları anadolu yakası

İstanbul Anadolu yakası aslında avrupa yakasının nerdeyse yarısı kadardır ve kadın hastalıkları ve doğum uzmanı jinekolog sayısıda doğal olarak daha azdır , bu durum kürtaj fiyatlarınıda yükselme şeklinde etkilemektedir.

Gebelik belirtileri

Adet görüpte cinsel ilişki yaşamakta olan her bayan birgün gebe kalabilir , dolayısı ile İstanbul'da 2014 yılında en son güncellenene gebelik belirtilerini sıralamakta fayda var

1- Bulantı , kusma , başdönmesi gibi klasik ve eski Türk filmlerinde çok yeralan belirtiler herkeste olmayabilir.
2- Aşerme , belli bir gıdaya karşı aşırı istek duyma
3- Kasıklarda bıçak saplanır gibi ağrı
4- Kalçalarda büyüme ve genişleme
5- Göğüslerde gerginlik ve büyüme
6- Şefaf vajinal akıntı
7- Vajinal sıcaklık artışı ve kırmızılık
8- Yüzde lekelenme
9- Çeşitli karakter değişimleri
10- Adet gecikmesi ( en önemlisi )


 Kürtaj fiyatları kadınlar kulübü

Kürtaj fiyatları sadece jinekolog veb sitelerinde değil kadınlar kulübü gibi kadın paylaşım platformalarındada ele alınan konulardandır , ama kadınlar kulübünde tartışılan kürtaj fiyatları genellikle gerçek ücretlerden biraz daha pahalı gösterilmektedir.

Gebelik testi

Cinsel aktivitesi olan her bayan en ufak bir adet gecikmesi durumunda önce gebelikten şüphelenmelidir ve en basitinden eczaneden 15 tl kadar fiyatla satın alabileceği bir idrarda gebelik testini kendine uygulamalıdır. Gebelik testlerinin uygulaması son derece basittir , genelde hepsi birbirine benzemekle berabe üzerlerinde idrar damlatmak için bir hazne bulunur ve kendi idrarnızı damlattıktan sonra 1 dakika içinde haznenin dibinde çift çizgi ortaya çıkarsa gebelik olduğunu gösterir , ama tek çizgi ortaya çıkarsa bu sizin kesin gebe olmadığınız anlamına gelmez , her gün yeniden tekrar etmekte fayda vardır. Gebelik testleri fiyatları ve markalarına göz atalım , aşağıdaki gebelik testlerini eczanelerde bulabilirsiniz.

Fortel gebelik testi 25 tl
Clearbloe gebelik testi 23 tl
Medismart of Swidzerland gebelik testi 18 tl
Certain erken gebelik testi 20 tl
Predictor early erken gebelik testi 7 tl
Fortuna gebelik testi 4 tl
Nova gebelik testi 3 tl
Persona gebelik testi 8li paket 50 tl

Cvp kürtaj fiyatları nedir forum

Kürtaj fiyatları nedir diye forum ortamında birçok paylaşımlar görüyoruz özellikle kadınlar kulübü forumlarında birçok bayan birbirine kürtaj fiyatları nedir diye srup karşıdakide cevap veriyor. Ama nedense ngerçekte uygulanan kürtaj ücretilerinin hep üzerinde rakalmlar konuşuluyor.

Kızlık zarı dikimi fiyatları

İstanbul'da bu yaz yani 2019 Haziran ayı itibarı ile garantili flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı ortalama olarak .... lira ücretlendirme seviyelerinden başlayıp duruma göre .... lere kadar çıkabilmektedir. Flep yöntemini yapabilen vede özellikle garanti verebilen az sayıda jinekolog bulunmaktadır , kızlık zarı dikimi yani himenoplasti konusunda en iyi jinekologlara ulaşabilmek için google'a " kızlık zarı diken en iyi doktor " diye yazıp aratabilirsiniz , ... listenin üstlerinde bulacaksınız.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj görüntüleri

Kürtaj

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri