Kürtaj Fiyatları

2019 kürtaj fiyatları İstanbul ve Ankara'da hatta İzmir'de diğer illere göre çok daha fazla sorgulanan bir bilgidir , sanıyorum küçük illerde gizlilik açısından kürtaj olmak istemeyen birçok bayan daha büyük ve merkezi şehirleri özelliklede İstanbul'u tercih ediyor. Kürtaj merkezi muayenehane telefonlarımızı arayanlar genelde 2019 kürtaj fiyatları ve flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatını soruyorlar , bunun dışında kürtaj nasıl yapılır , vakum kürtaj nedir , kürtaj yasasına göre en son kaç haftaya kadar bebek aldırabiliriz , kürtaj sonrası kanama olur mu , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı gibi sorularda bolca geliyor. İstenmeyen hamilleliklerde insanın iki ayağı bir papuca giriyor sanki değilmi , zaten büyük bir şaşkınlık yaşıyorsunuz , birde nasıl halledeceğinizle ilgili hiç bir fikriniz yok , birçok kişinin başına ilk defa geliyor , tabi istisnalarda az değil bize 2 ayda bir kürtaja gelen hastalarda çok , ama genelde yeni karşılaşılan bir durum oluyor , ayrıca birde evli değilseniz olayı full gizli tutmanız lazım , kimselere anlatamazsınız , ilişkinizde problemlerde varsa , yada ciddi olmayan bir beraberlik sonucu gebe kaldıysanız kendinizi büsbütün yapayalnız hissedersiniz , 30 yıldır bu işi yapıyorum , binlerce vaka gördüm , gözleri ağlamaktan şişmiş genç bayanlar çok geldi bize , ama durun bu zaten hayatın bir parçası , neden kendinizi üzüyorsunuz , etrafınızda çoluk çocuk sahibi olmuş birçok kadın mutlaka vardır , kendi annenize veya yakın akrabalarınıza bakın , o çocukları büyütmeden eönce emimin birçoğu defalarca kürtaj olmuştur , her attığınızı vuramazsınız ama endişe etmeyin çocuk yapmanın kökleri sizde , yine yaparsınız , bu sefer planlı olur , zamanlı olur. Şu anki duruma geri dönelim , gebesiniz ve kürtaj kararını kafanızda kesinleştirdiniz , ama hangi jinekoloğu seçeceksiniz , hangisi daha iyi , ayrıca kürtaj fiyatları açısındada hem fiyatıu fazla yüksek olmasın hemde çok kaliteli olsun diyorsanız o zaman yine google amcaya danışın bence " en iyi kürtaj yapan doktor " yazın ve aratın çıkan listedeki doktorları ayarın , ... listenin üst sıralarına göreceksiniz :)

Kürtaj fiyatları 2019

2019 yılı İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde çocuk aldırma fiyatları genellikle hamilelik haftasına bakılarak belirleniyor , ama sabit bir ücret isteyenlerde nadiren çıkmıyor değil. Sıklıkla gebeliğin başlangıcı olarak görülen 4 haftalık gebeliklerde yani en küçük hamilelik durumlarında İstanbul'da yaklaşık ... tl gibi fiyatlarla bebek aldırabilirsiniz, ama 1 hafta daha geçirttiyseniz yani 5 haftalık olduysa ... lira , 6 haftalıksa ... tl , 7 haftalıksa ... lira diye yükselen ücretlendirme skalası ile karşılaşırsınız. 2019 kürtaj yasasına göre 10 hafta kadar vaktiniz var ama siz yinede mümkün olduğunca erken halledin , hem daha ucuza mal olur , hemde işlem çok daha kolaydır.
Kürtaj olmadan önce mutlaka her hastaya yapılması gereken jinekolojik muayene ultrason incelemeri için birçok kürtaj merkezi muayenehanede ek bir ücret istemezler , ama siz yinede tedbiri elden bırakmayın derim ben , telefonla kürtaj randevusu alırken mutlaka sorun , herşey dahilmi diye.

Vakum kürtaj nasıl yapılır ? 

Kürtajın nasıl yapıldığı
ben bu işe başladığımdan beri yani nerdeyse 30 yıldır sürekli merak edilir , son zamanlardada youtube.com veya dailymotion gibi video sitelerine yüklenen  kürtaj videoları izlemek isteyenlerde türedi , ben kürtaj videosu çekmeyi veya kürtaj videolarını youtube'a yükleyip izletmeyi etik olarak çok yanlış buluyorum , son derece mahrem olan bu konuyu bir eğlence unsuru haline getirmek son derece yanlış. Ama vakumlu kürtaj metodunu kısaca özetleyelim , anlatalım , en azındna tekniği kaba taslak bilmeniz iyi olur :
Muayene ve ultrasondan sonra hastanın rahim girişi lokal anetstezikle uyuşturulur ve hegar bujileriyle collum dilatasyonu yapılır , karmen kanülü collum uteriye yerleştirilir ve dışta kalan ucuna vakum aparatı takılır , negatif basınç uygulandığında ise begelik kesesi komple dışarı alınmış olur ve işlem tamamlanır , gördüğünüz gibi vakum kürtajda rahim içi kazıma veya rahiç içine herhangi bir müdahale yapmıyoruz , hasta acı çekmiyor ve üreme fizyolojisi etkilenmiyor. Kürtaj sonrası tekrar ultrason yapılır ve rahim içinde herhangi bir parça kalmadığından emin olunur. Çocuk aldırdıktan sonra masadan kalkıp yürüyerek işinize gücünüze geri dönebilirsiniz , ağrı veya kanama gibi bir sorununuz olmayacaktır , yada özel bir istirahata ihtiyacınız olmayacak.

Kürtaj sonrası

Çocuk aldırdıktan sonra 10 gün kadar kendinize dikkat edin , banyonuzu ayakta yapın , küvete oturmayın , denize havuza girmeyin , cinsel ilişki içinde 10 gün bekleyin. Kürtaj sonrası kanama ve ağrı pek olmaz , kürtajdan sonra hamilelik için endişe etmeyin ne zaman isterseniz tekrar çocuk yapabilirsiniz , bu sizin elinizde , bize 2 ayda bir kürtaja gelenler oluyor . Kürtajdan sonra tekrar adet görmeye yaklaşık 40 gün sonra başlayacaksınız .

Kızlık zarı dikimi

2019 yılında İstanbul ve Ankara'da en çok tercih edilen bekaret diktirme metodu flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimidir , 25 dakikada yapılır ve acı çekmezsiniz , dikim bitincede kalkıp yürüyerek hayatınıza geri dönersiniz , bir sıkıntı yaratmaz , dikişler yaklaşık 20 günde tamamen iyileşir ve ipliklerde kendiliğinden erir yokolur , dikiş izi kalmaz ve altından full orijinal yeni kızlık zarınız çıkar , eskisinden farkı yoktur , cinsel ilişkiye ne zaman isterseniz girebilirsiniz , rahat olur artık bakiresiniz , sizin diktirmiş olduğunuzu kimseler anlayamaz , cinsel ilişkiye girdiğinizde mutlaka kızlık zarı kanaması ortayua çıkacaktır , olması gerektiği gibi .

Kızlık zarı dikimi fiyatı 

İstanbul'da 2019 Nisan 24 tarih itibarı ile flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı yaklaşık olarak .... tl fiyat seviyelerinden başlar ve .... tl ye kadar çıkabilir , ama çok daha yüksek fiyat isteyen .. hayır demenizi tavsiye ederim , ...lüzüm yok. Zaten google'a " kızlık zarı diken en iyi doktor " diye yazınca zarınızı kime diktirmeniz gerektiğini kendiniz bulacaksınız :)


Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj görüntüleri

Kürtaj

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri