Kürtaj Nasıl Yapılır ? 2019

2019 Istanbul'da kürtaj fiyatları ve kızlık zarı dikimi en sık merak edilen jinekolojik konu ve bunları takip eden merak konusuda vakum kürtaj nasıl yapılır şeklindeki sorular oluyor , bu yazımızda vakum kürtaj tekniğine fokus yapıyoruz.

Vakum Kürtaj

Istanbul Avrupa Yakasında çocuk aldırma konusunda en güvenli ve acısız yöntem vakumlu kürtajdır . Rahim içi kazıma yapılmadan , daha doğrusu el değmeden yapılabildiği için çok revaştadır.
Teknik olarak önce kadın doğum muayenesi ve ultrason yapılarak gebelik haftası net olarak ortaya çıkartılır , 10 haftanın üzerinde ise kürtaj yapılmaz , yasal sınırları aşmamış ise rahim girişi lokal anestezi ile uyuşturulur ve hasta işlemi hissetmez , hegar bujisi denilen steril aletle collum hafifçe dilate edilir , karmen kanülünü colluma yerleştiririz , vakum cihazınıda kanülün dış ucuna takarız , negatif basınç oluşturuncada gebelik kesesi tüm ekleriyle beraber dışarı gelir , işlem tamamlanır . Kürtaj sonrası mutlaka tekrar ultrason yaparız ve rahim içi full temizlenmişmi bakarız.

Kürtaj Fiyatları

Istanbul avrupa yakasında kürtaj fiyatları genellikle ... tl den başlar ve hamilelik durumuna göre hafifçe artar , mesela 4 haftalık bir gebelik varsa ... ise 6 haftalık hamilelik seviyelerinde ... tl civarıdır.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj görüntüleri

Kürtaj

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri