Kürtaj Nasıl Yapılır ? 2014

2014 Istanbul'da kürtaj fiyatları ve kızlık zarı dikimi en sık merak edilen jinekolojik konu ve bunları takip eden merak konusuda vakum kürtaj nasıl yapılır şeklindeki sorular oluyor , bu yazımızda vakum kürtaj tekniğine fokus yapıyoruz.

Vakum Kürtaj

Istanbul Avrupa Yakasında çocuk aldırma konusunda en güvenli ve acısız yöntem vakumlu kürtajdır . Rahim içi kazıma yapılmadan , daha doğrusu el değmeden yapılabildiği için çok revaştadır.
Teknik olarak önce kadın doğum muayenesi ve ultrason yapılarak gebelik haftası net olarak ortaya çıkartılır , 10 haftanın üzerinde ise kürtaj yapılmaz , yasal sınırları aşmamış ise rahim girişi lokal anestezi ile uyuşturulur ve hasta işlemi hissetmez , hegar bujisi denilen steril aletle collum hafifçe dilate edilir , karmen kanülünü colluma yerleştiririz , vakum cihazınıda kanülün dış ucuna takarız , negatif basınç oluşturuncada gebelik kesesi tüm ekleriyle beraber dışarı gelir , işlem tamamlanır . Kürtaj sonrası mutlaka tekrar ultrason yaparız ve rahim içi full temizlenmişmi bakarız.

Kürtaj Fiyatları

Istanbul avrupa yakasında kürtaj fiyatları genellikle ... tl den başlar ve hamilelik durumuna göre hafifçe artar , mesela 4 haftalık bir gebelik varsa ... ise 6 haftalık hamilelik seviyelerinde ... tl civarıdır.

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı
Mezuniyet Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 1985
kürtaj merkezi muayenehane :  Istanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007 WhatsApp ok

Yorumlar

  1. İyi aksamlar , kürtaj nasıl yapılır normal zamanda adet dönemim hep geçikiyor . hastaneye gittim hormonlar da sorun yok dedi doktor visanne verdi uç ay kullan dedi , bi ay kullandıktan sonra devam etmedim . 26 ocakta adet oldum . hala olmadim yine , tarlusal kullandim , siyah leke oldu iki gün . bugün ilaç bitti hala bi gelişme yok , bir hafta on gün beklemek lazimmis ama o siyah lekelerin ne olduğunu merak ediyorum .
    12 04 2016, 20:25 - Jin op dr turgay karakaya: Muayene gerektiren bir soru bu
    12 04 2016, 20:26 - .: Anladim , tesekkurler
    14 04 2016, 16:55 - Bu sohbete gönderdiğiniz mesajlar ve yaptığınız aramalar artık uçtan uca şifrelemeyle korunmaktadır. Daha fazla bilgi için dokunun.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Yasal Uyarı : Blogumuza yorum , soru ve dialog gönderirken bu içeriğin diğer ziyaretçiler tarafıncada okunabileceğini göz önünde bulundurarak isim , adres , telefon gibi size özel bilgiler girmekten kaçınınız. Yanlışlıkla gönderdiğiniz veya sonradan vazgeçtiğiniz içeriklerinizi sildirmek için bizi arayınız. Ayrıntılar için " Site kullanım kuralları ve Yasal uyarılar" bölümüne bakınız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücreti 2017

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri

Kürtaj fiyatları