Kürtaj Ücretleri

İstanbul Anadolu Yakası ve Rumeli tarafında kürtaj fiyatları nelere göre değişiyor ? , nasıl hesaplanıyor ? , nekadar tutuyor ? , kürtaj yapan yerler nereleri ? , zaten bu makalede geniş olarak anlatıyorum , ayrıca kürtaj nasıl yapılır ? , vakum kürtaj metodu , kürtaj sonrası , kızlık zarı dikimi , düşük hapları , vajina daratma , saç ekimi , lazer epilasyon ve iktidarsızlık konularadada azar azar değinmek istiyorum. İstanmeyen gebelik sorununuz varsa veya kızlık zarınızı diktirerek yeniden bakire olmak istiyorsanız makalemi okumadan haraket etmeyin derim :) , ülke gündemindede bugünlerde üniversiteli kızlarda kürtaj patlaması , kızlı erkekli kalınan öğrenci evleri gibi konular tartışılırken içinizde tam zamanında gebe kaldım demişsinizdir. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kürtaj Fiyatları

Plan dışı gebelikleri sonlandırmada en güvenli yöntem olan vakum küretaj ücretlerinde neye göre belirleme yapılıyor , fiyatları etkileyen faktörler nelerdir biraz bahsetmeye ne dersiniz. Önem sırasına göre dizmek gerekirse çocuk aldırma maliyetlerini gebelik haftası , istenilen anestezi çeşidi ve kürtaj yapılan yerlerin hangi semtlerde olduğu etkilemektedir. Tabi bunun yanında kadın doğumcudan kadın doğumcuyada değişim olabilir , hasta sayısı fazla olanlar ve anadan babadan zengin doğan jinekologlar daha pahalıya kürtaj yapabiliyor. Çocuk aldırma ücretleri en fazla hamilelik haftasından etkilenir , mantık olarak gebelik haftası arttıkça kürtaj fiyatlarıda havalanır , azar azar yükselir. Örnette verelim isterseniz mesela 4 haftalık gebe iseniz İstanbul'da aşağı yukarı ... TL civarına kürtaj olabilirsiniz.  Ama hamilelik az daha ilerlemişse örneğin 6 haftalık iseniz Avrupa Yakasında çocuk aldırma maliyetiniz bu sefer ... TL civarına tırmanacaktır. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Anestezi çeşidine Göre Kürtaj Fiyatları:
Aslında vakum küretaj olacaksanız genel anesteziye gerek olmuyor , hastalarımızın %90 ı lokal anestezi ile çocuk aldırıyorlar. Ama bazı hastalarımız konu hakkında ekstra hassas oldukları için mutlaka genel anestezi ile kürtaj olmak istiyorlar , uyutularak atlatayım diyorlar. Tabii onlarıda kıramıyoruz , ama İstanbul'da genel anestezi ile kürtaj için yaklaşık ... TL lik ek bir maliyet söz konusu olduğunuda soylemek lazım. 0212 227 5519 - 0532 221 3007Kürtaj Nasıl Yapılır ?

Vakum küretaj uygulaması çok kısa süren ve hastaya acı vermeyen bir müdahaledir. Hastanın muayenesi ve ultrason incelemelerinden sonra rahim girişi yani portio yu lokal anestezik ilaçla uyuştururuz , hegar bujisi ile rahim kanalını yani collum uteri oluşumunu birkaç milimetre karmen kanülü girecek kadar genişletiriz , kanülü colluma yerleştirdikten sonra vakum cihazını takıp negatif basın oluştururuz , birkaç saniyede hamilelik kesesi dışarı vakumlanmış olur. Bize kürtaj nasıl yapılır diye sonranlara şaka yollu , meslek sırrdırı söyleyemem diyorum , ama bu makalede anlattık bak :) 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kürtaj Sonrası

İstanbul'da hastalarımız genelde bize hadi kürtaj olduk sorun değil ama ya kürtajdan sonra bişii olursa diye endişelerini dile getiriyorlar , merak etmeyin vakum kürtaj yöntemi son derece selim bir metoddur ve üreme kabiliyetinizi etkilemez , istediğiniz zaman yine gebe kalabilirsiniz.
Bunun dışında kürtaj sonrası cinsel ilişki için 1 hafta yasak koyuyoruz , banyo yapacaksanız 1 hafta ayakta duş olarak yapın , havuza , deniz girmeyin .
Kürtajdan sonra ağrı genellikle hiç olmuyor , ama bazı hastalarda çok hafif bir sızı olabilir , adet sancısından daha şiddetli değildir , kürtaj sonrası kanama yine çok az miktarda 3 gün kadar olabiliyor .
Kürtajdan sonra adet görmek içinde yaklaşık 1 ay beklenemiz gerekecek. 0212 227 5519 - 0532 221 3007Kızlık Zarı Dikimi

İstanbul'da bekaret zarı onarımı kürtajla kardeş gibidir , bitmiş ilişkilerden veya ani gelişen arzularla oluşan gebeliklerde çocuk aldırıldıktan sonra , psikolojik olarak tam bir rahatlama ve bakirelik günlerine geri dönüş için kızlık zarı dikimi düşünülebiliyor.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı:
İstanbul'da en fazla flep yöntemi ile kalıcı kızlık zarı dikimi yapıyoruz , son derece orijinal oluyor , nerdeyse hiç belli olmuyor , iyileşme süresi yaklaşık 3 haftadır , sonrasında bakirelik günlerinize geri dönmüş gibi oluyorsunuz , cinsel ilişki olursa kanayarak yırtılıyor , cinsellik dışı yırtılma bozulma olmuyor. İstanbul'da flep yöntemi ile kızlık zarınızı yaklaşık olaraj .... TL civarına diktirebilirsiniz. Bazı hastalarımızın 3 hafta kadar süresi olmuyor , birkaç gün içinde bir cinsel ilişki planlamış oluyorlar , onlara tavsiyemiz geçici kızlık zarı dikimi olur , ama kalıcı gibi sağlam olmaz , aşırı bacak açma ve bisiklete binme ile bozulabilir. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kızlık zarı Dikimi Anlaşılırmı ?
Kesine yakın ihtimalle anlaşılmaz , dikişler 1 hafta içinde kendiliğinde eriyerek yok olur . Cinsel ilişki yaşarsanız bekaret zarınız kanayarak yırtılır.

Kürtaj Hapı

RU 486 Mifepristone ve Cytotec Misoprostol adlı düşük haplarıdır , rahimde kasılmalar yaparak düşük başlatırlar , genelde rahim içinde parça kalır ve hasta tekrar kürtaj olmak zorunda kalır. Bazılarında tehlikeli kanamalar olabilir. Kürtaj ilaçları yasaklanmıştır ve tehlikelidir ama İstanbul'da halen kaçakta olsa ... TL civarına satıldığını duyuyoruz.Saygılarımla..

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
( Kürtaj Doktoru )
Mezuniyet 1985 Cerrahpaşa Tıp Fak.
Bulvar caddesi Zeytinburnu İstanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücreti 2017

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri

Kürtaj fiyatları