Kürtaj Nasıl Yapılır ?

İstanbul'da 2013 ün son aylarında havaların kışa alışamadığı ılık günlerde yazı hızlı geçiren hastalarımızdan üreme planını değiştiren veya plan dışı gebeliklerle sıkıntı yaşayanların sorunlarını birbir çözerken çocuk aldırma fiyatlarındaki 2013 yılı trendi , 2015 kürtaj fiyatlarınada aynen yansıyacak gibi görünüyor. Bu makalemizde kürtaj nasıl yapılır ? , kürtaj nedir ? , kürtaj fiyatları neye göre belirleniyor , anestezi için ek ücret istenecekmi ? , kürtaj sonrası cinsel ilişki için kaç gün beklemek gerekir ? , kürtajdan sonra gebe kalabilirmisiniz ? , kızlık zarı dikimi , bekaret dikim fiyatı , kürtaj hapı , saç ekimi , lazer epilasyon konularına hafiften değineceğiz. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kürtaj Nasıl Yapılır ?

Avrupa Yakasındaki kürtaj merkezi muayenehanemizde günde yüzlerce defa telefonumuz çalar , genelde randevu ve bilgi almak için ararlar , ama kürtaj nasıl yapılır sorusuyla az karşılaşmıyoruz. En iyisi buraya yazalım dedim , aslında son derece teknik bir konu ama ben yinede özetle size biraz vakum kürtajdan bahsedeceğim : Jinekolojik muayeneden sonra ultrasonla gebelik haftasını net olarak tespit ederiz , bazı durumlarda hastalar kaç haftalık hamile olduklarını yanlış hesaplıyorlar , en azından 10 haftalık yasal süreyi geçip geçmediğini ultrason altında net olarak tespit edebiliyoruz . Daha sonra hasta kürtaj merkezi muayenehanemizde müdahale odasına alınır , rahim yani uterus girişi lokal anestezik ilaçla uyuşturulur , hegar bujisi ile rahim kanalı yani tıbbi adıyla collum uteri hafifçe birkaç milimetre genişletilir, karmen kanülü rahim kanalına yerleştirilir , vakum aparatı kanülün dış ucuna takılarak negatif basınç oluşturulur , hamilelik kesesi birkaç saniyede dışarı vakumlanmış olur. İşlem çok kısa sürer ve hasta acı çekmez.

Kürtaj Fiyatları

İstanbul'da kürtaj ücretleri 2014 yılındada yine benzer hesaplamalarla fiyetlandırılacak , maliyet belirlemede en önemli unsur tabiiki gebelik haftasıdır , genelde 4. haftadan başlayarak 10. haftanın sonuna kadar her haftaya ayrı bir çocuk aldırma fiyatı atanmıştır , 10 haftadan sonra ise kürtaj yasasına göre çocuk aldırmak yasaktır. Hemen bir örnek vereyim , mesela 4 haftalık hamile iseniz İstanbul'da yaklaşık ...TL ye kürtaj olabilirsiniz , ama gebelik daha ileri adımlara ulaştı ise yine örnek verelim , mesela 6 haftalık oldu ise bu sefer İstanbul ve Ankara'da üç aşağı bir yukarı ... TL civarına çocuk aldırabilirsiniz. Tabi Şişli , Beşiktaş ; Etiler gibi lüks semtlerde kürtaj olabilmek için daha fazla para ödenemiz gerekiyor. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Seçeceğiniz Anestezi Çeşidine Göre Kürtaj Fiyatları:
Vakumlu kürtaj rahim içi kazıma ile yapılmadığı için , yada başka bir anlatımla , rahim içine müdahale edilmediği için hasta acı çekmez , yukarıdada anlattığımız gibi vakum kürtaj esnasında rahim girişine lokal anestezide yapılır , yani işlem yapılan bölge uyuşur ve siz hiçbirşey hissetmezsiniz , kürtaj fiyatıda lokal anesteziden etkilenmez. Ama genel anestezi ile kürtaj olmak isterseniz İstanbul'un neresine giderseniz gidin... TL kadar fark isterler.

Kürtaj Sonrası

Çocuk aldırma kararı verdiğinizde , nerde kürtaj yapıyorlar , kürtaj yapan doktorlar kimler , kürtaj merkezi gibi sorular kafanızda dolaşırken , kürtajdan sonra neler yapmanız veya yapmamanız gerektiği aklınıza gelmez telaştan. İsterseniz birazda kürtaj sonrası dönemden bahsedelim , bilgiler kafanızda hazır olsun. Kürtaj sonrası cinsel ilişki için 1 hafta beklenmesi gerekiyor , acele etmeyin rahim enfeksiyonu olabilirsiniz , çocuk aldırdıktan sonra banyonuzu 1 hafta duş şeklinde yapın , deniz , havuza girmeyin. Kürtaj sonrası kanama çok az olur 2 gün falan sürer , günde en fazla 2 pet harcarsınız. Kürtaj sonrası ağrı pek olmaz , ancak adet sancısı kadar çok hafif bir sızı olur 1 günde geçer. Kürtajdan sonra adet görmeye yaklaşık 1 ay sonra başlayacaksınız.
0212 227 5519 - 0532 221 3007


Kızlık Zarı Dikimi

İstanbul'da son yıllarda logaritmik bir trendle artan bekaret zarı dikimi talebi facebook gibi sosyal tanışma sitelerinin yaygınlaşması ile iyice yükselmiştir. İsterseniz flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici bekaret dikimini ayrı ayrı anlatalım.

Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi:
Benim favorim bu yöntemdir , gerçekten harika sonuçlar alıyoruz , dikildiği asla belli olmaz , teknik olarak vajina dokusundan kaldırılan ince bir mukoza tabakasını kızlık zarının olması gereken tutunma noktalarına çepeçevre dikeriz , iyileşme 3 hafta sürer. Cinsel ilişkiye girmediğiniz müddetçe hayat boyu sağlam kalır , cinsel ilişkiye girerseniz kanayarak yırtılır , hafif bir acı hissedersiniz.

Geçici kızlık zarı dikimi:
İstanbul'da en az yapılan bekaret dikimi tipidir , eski yırtılmış kızlık zarı parçaları birbirine tutturularak dikilir , geçicidir , aşırı bacak açma haraketi ile yırtılabilir . Daha çok zamanı olmayan ve birkaç gün içinde planlanmış bir cinsel ilişki yaşayacak olanlar için uygundur.

Kızlık zarı dikimi fiyatı :
İstanbul'da yaklaşık olarak ..... TL civarına bekaret zarınızı diktirebilirsiniz. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Vajina Daraltma

Vajina doğumlar ve iri penisli cinsel parnerle sık cinsel ilişkide bulunmak durumlarında zamanla vajina genişler ve cinsel ilişkiden alınan zevk azalır , hatta kadınlarda orgazm olamama durumu bile ortaya çıkabilir. Vajina daraltma ihtiyacı genellikle büyük penisli bir partnerden küçük penisli eşe geçen bayanlarda ortaya çıkar. Yöntem olarak lokal anestezi ile yapılan bir küçük cerrahi girişimdir , 25 dakika kadar sürer , acı hissetmezsiniz .

Vajina Daraltma Fiyatları :
Avrupa Yakasında yaklaşık olarak .... TL civarına vajinanızı daralttırabilirsiniz. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Saç Ekimi

Güneşe çıktığınızda kafa deriniz parlamaya başlamışsa bilin ki sizinde artık saç ekimi yaptırma zamanınız gelmiştir. Metod olarak başın arkasında iki kulak arasındaki sağlıklı saç kökleri çok ince şeritler halinde çıkartılarak kel bölgelere tek tek transfer edilirler.

Saç Ekimi Fiyatları:
İstanbul'da yaklaşık olarak .... TL civarına saç ekimi yaptırabilirsiniz. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Lazer Epilasyon

Bacaklarınızda , bikini bölgesinde ve koltuk altlarınızda hatta bedeninizin başka yerlerinde birçok istenmeyen kıl veya tüy çıkıyor olabilir , bunlardan kurtulmanın en sağlıklı ve kalıcı yöntemi lazer epilasyondur. Yöntem olarak istenmeyen kıl kökünün lazer ışınları ile yok edilmesine dayanır.

Lazer Epilasyon Fiyatları:
Avrupa Yakası İstanbul'da yaklaşık olarak .... TL civarına kellikten kurtulabilirsiniz. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

İktidarsızlık

Erkeklerde kadınlarıda etkileyen cinsel fonksiyon bozukluklarına iktidarsızlık denir , gençlerde genellikle psikolojik faktörler ve özgüven eksikliği rol oynar , daha yaşlı erkeklerde ise diyabet ve hipertansiyon gibi organik hastalıklar altta yatıyor olabilir.

İktidarsızlık İlaçları :
Clialis ve Viagra gibi penis damarlarını genişleten ilaçlar ereksiyonu kolaylaştırdığı için fayda sağlar.

Saygılarımla..

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Mezuniyet : Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
Kürtaj Merkezi Muayenehane :  İstanbul
0212 227 5519 - 0532 221 3007

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücreti 2017

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri

Kürtaj fiyatları