Kürtaj Ücretleri

İstanbul'da Çocuk aldırma planı kafanızda kesinleşmişse durun acele etmeyin , önce bu yazımızı okuyun , belki unuttuğunuz bazı şeyler vardır kimbilir ? En güzeli önce bilgi sahibi olmak ve sonra en iyi şartlarla en uygun kürtaj fiyatlarıyla en kaliteli hizmeti almak ve yapılan tüm işlemlerin gizli kalması ve ... kayıtlarına kesinlikle geçmemesi , yıllar sonra karşınıza çıkmaması ise okumaya devam edin. Bu yazımızda çok merak ettiğiniz İstanbul'da kürtaj fiyatları hangi faktörlere göre değişir ve nekadardır ? , vakum kürtaj nasıl yapılır ? , kürtaj sonrası hamile kalmakta sorun yaşarmıyım ? , kürtaj hapı fiyatları , düşük iğnesi güvenlimidir ; nerden satın alabilirim ? , kızlık zarı dikimi fiyatı nekadardır ? , doğal görünümüne kavuşurmu ? gibi sorularınıza cevap bulacaksınız.

Kürtaj Fiyatları

İstanbul'un Batı ve Doğu yakasında çocuk aldırma ücretleri genel olarak hamilelik haftasına göre belirleniyor , anestezi ücreti ise sadece genel anestezi tercih edilirse söz konusu oluyor. Bu arada yaygın olarak yaptığımız vakum kürtaj metodunda lokal anestezi işlemin bir parçası olduğu için ek bir ücrete tabii değildir. Yni sizden lokal anestezi yapıdığı halde anestezi ücreti isteniyorsa bu bir abartıdır. Ama genel anestezi ile kürtaj olacaksanız yani uyutularak çocuk aldırmayı düşünüyorsanız ek olarak anestezi ücretide ödemeniz gerekecektir.

Gebelik haftasının kürtaj fiyatlarını nasıl etkilediğine gelince , hamilelik sürecinde gebe olduğunuzu ancak 4 -5 haftalık hamile olduğunuzda anlayabiliyorsunuz , beklediğiniz adetiniz birkaç gün gecikirse bilinki büyük ihtimalle hamilesinizidir. İdrarda yapılacak olan gebelik testleriyle bunu teyid edebilirsiniz , çift çizgi çıkarsa kesin hamile olduğunuzu gösterir , ama tek çizgi çıkarsa ya hamile değilsiniz , yada hamilelik testi yapmak için acele ettiniz. 4. haftadan 10. haftanın sonuna kadar isteğe bağlı kürtaj yaptırmanıza yasalar izin veriyor , ama 10 haftadan sonra sadece anne veya bebek sağlığını tehtid eden bir hastalık varsa çocuk aldırabilirsiniz. Kürtaj fiyatlarıda 4. haftadan itibaren gebelik ilerledikçe fiyatlanır. Mesela İstanbul'da 4 haftalık bir gebelikte ... TL ye kürtaj olabilecekken  6 haftalık gebelikte yaklaşık olarak ... TL ye çocuk aldırabilirsiniz.

İstanbul'da Çocuk Aldırma Nasıl Yapılıyor ?

Biz yıllardır isteğe bağlı hamileliklerde vakum kürtaj metodu ile bebek alıyoruz. İşin teknik yanına gelirsek kısaca özetleyebilirim ; rahim girişi lokal anestezik ilaçla uyuşturulur , hegar bujisi ile rahim kanalı yani collum hafifçe genişletilir , karmen kanülü kanala yerleştirilerek vakum cihazı kanülün dışta kalan ucuna takılır ve negatif basınç ile gebelik kesesi dışarı aspire edilir. Sanıırm bu özet kürtaj nasıl yapılır sorusuna cevap olmuştur. Tüm kürtaj işlemi yaklaşık 15 dakika sürer . Tabi kürtaj öncesi ve kürtaj sonrası ultrason incelemeleride yaparak emin oluruz.

Kürtaj Sonrası Gebe Kalabilirmiyim ?

Evet kesinlikle kalabilirsiniz , hatta dikkat edin çok kolay gebe kalabilirsiniz , istenmeyen gebelikler genellikle cinsel sağlığı üst seviyelerde ve doğurgan kadınlarda olur , o yüzden bu üreme kabiliyetiniz kürtajdan sonrada aynen sürecektir , vakum kürtaj genital organlarınıza zarar vermez.

Kürtaj Kanunu

İstenmeyen gebelikleri isteğe bağlı sonlandırmada yapılan kürtaj işlemini 10. gebelik haftasından sonra yasaklayan yasaya kürtaj kanunu denir. Ayrıca 18 yaşın altında kürtaj olacak hastalarında anne veya babalarından imzalı kağıt getirmeleri şart koşulmuştur.

Kürtaj Hapı

İstanbul'da yasa dışı olaraj satılan ve yasaklanmış olan RU 486 ( Mifepristone ) adlı düşük ilacı hapla kürtaj yapan ilaç olarak anılmış yan etkileri ve sonuçları açısından aşırı kanama ve rahim içinde parça kalması gibi tehlikeler doğurduğundan yasaklanmıştır . İstanbul'da yasak olmasına rağmen 250 TL civarına satılmaktadır. Bunun dışında Cytotec ( Misoprostol ) adlı düşük ilacıda uzun yıllar mide ülseri tedavisinde kullanılmış ve daha sonra düşük başlatma yan etkisinden dolayı kürtaj hapı olarak satılmıştır , bu ilacın kullanımı ve satışıda yasaktır . Biz bu ilaçları tavsiye etmiyoruz.

Kızlık Zarı Dikimi

Sosyal hayatın ilerlemesi iletişim hızının artması sebebiyle kadın erkek arasındaki ilişkilerde kısa sürece başlayıp kısa sürede biter hale geldi , özellikle İstanbul gibi metropollerde kimsenin kimseyi tanımadığı ortamlarda yeni ilişkilere başlamak artık günler değil saatlerle ölçülüyor . bu ortamda bitirilmiş ilişkilerin izlerini tam olarak silebilmek için kızlık zarı dikimi mantıklı bir seçenek olabilir. Kadında psikolojik rahatlama ve müthiş bir özgüven artışı ortaya çıkartır.

Biz İstanbul'da daha çok kalıcı kızlık zarı dikimi yapıyoruz ve flep yöntemini uyguluyoruz. İnanılmaz orijinal ve fonksiyonel oluyor. Dikildikten 10 gün sonra orijinalinden ayırd etmek mümkün olmaz. Kesinlikle anlaşılmaz. Gerçek bir cinsel ilişki yaşanmadığı sürecede bozulmaz , cinsel ilişkide penis vajinaya 2 cm den fazla girerse kanayarak bozulur.Kızlık zarı dikimi fiyatı : İstanbul'da bekaret onarımı için yaklaşık olaraj .... TL kadar para ödemeniz gerekir , kalıcı dikim biraz daha pahalı , geçici dikim ise az daha ucuz olabilir. Bu rakamlardan kat kat daha yüksek kızlık zarı dikim ücreti isteyenlerde oluyor ama olması gereken fiyatların bu civarlarda olduğunu bilin.

Saygılarımla ..


Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Mezuniyet : 1985 Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
0212 227 5519 - 0532 221 3007

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücreti 2017

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri

Kürtaj fiyatları