Kürtaj Fiyatları 2013

Türkiye'nin Başkenti Ankara ise , sağlık konusundada İstanbul Avrupa Yakasıdır diyebilirim . Kadın hastalıklarındada durum böyledir , bu makalemizde istenmeyen gebelik sonucu problem yaşayan ve kürtaj hakkında ön araştırma yapan hastalarımıza klavuzluk etmeye çalışacağız. 2013 yılı Sonbahar aylarında kürtaj fiyatlarından bahsedip konuyu biraz daha derinleştirip kürtaj nasıl yapılır ? , kürtaj nedir , kürtaj hapı satın alınırmı ? , kürtaj yapan doktorlar ve kızlık zarı dikiminden bahsetmeyi planlıyorum. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Çocuk Aldırma Ücretleri İstanbul

Yedi tepe İstanbul'da Anadolu'daki kırsal ve mütevazi yaşantının devam ettiği varoş semtlerin yanında Avrupanın gözde sosyete merkezilerine taş çıkartacak kadar ışıltılı semtleride var, durum böyle olunca en son kürtaj fiyatlarıda semtlere göre çok değişiyor , lüks semtlerde olması gereken ücretlerin 2 ve 3 katı fiyatlar istenebiliyor.

Kürtaj Fiyatlarının Gebelik Haftasına Göre Hesaplanması :
Aslına bakarsanız çocuk aldırmada en fazla konuşulan ücret kriteri hamilelik haftasının kaç hafta olduğudur. Bu artık nerdeyse bir gelenek ve kural haline gelmiş , bir kadın doğumcuyu telefonla arasanız neredeyse otomatik santral sizi yönlendirecek 5 haftalık hamileyseniz 5 e basınız gibi :) , ama şunuda unutmamakta fayda var , kürtaj yasasına göre 10. haftadan sonra kürtaj yaptırmak yasaktır. Gebelik testleride 5. gebelik haftasında pozitifleşmeye başladığına göre karar verip kürtaj olmak için fazla zamanınız yok. Gerçektende çocuk aldırma fiyatı gebelik haftası ile doğru orantılı olarak artar. Mesela 4 haftalık hamileyseniz yaklaşık .... liraya bebek aldırabilirken 7 haftalık bir gebelikte kürtaj ücretiniz .... liranın üstüne çıkacaktır. Tabi bu rakamlar Bakırköy , Zeytinburnu ve Bahçelievler gibi orta karar semtler için geçerli olabilir , ama Etiler Osmanbey Şişli gibi semtlere giderseniz tahmin ediyorum bin liranın altında jinekolog bulamazsınız. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Anestezi Metoduna Göre Kürtaj Fiyatlarının Hesaplanması :
Aslında İstanbul Avrupa Yakasında anestezi çeşidi kürtaj fiyatlarını etkilemez ama genel anestezi isterseniz bebek aldırma ücretinize ilave bir anestezi ücretide ödemeniz gerekir. Mesela lokal anestezi ile dörtyüzlira civarına kürtaj olacakken , genel anestezi ile kürtaj olmak  isterseniz fiyat ... liralara çıkacaktır.

Kürtaj Nasıl Yapılır ?

İstanbul'da kürtaj nasıl yapılır ? dendiği zaman size vereceğim en iyi cevap olarak bence en güvenli ve acı vermeyen çocuk aldırma metodu vakum kürtajdır. Ayrıca birkaç dakikada bitmesi ve hastanın kürtaj sonrası adet kanamasına benzer hafif bir kanama dışında bir kanamasının olmaması , ağrısının olmaması gibi büyük avantajlarınıda düşünsek nerdeyse bir doğum kontrol metodu gibi olmuştur.

Vakum Kürtaj Metodu:
Öncelikle rahim girişini lokal anestezik ilaçla uyuştururuz ve birkaç dakika ilacın etki etmesini bekleriz , daha sonra steril tek kullanımlık ve kişiye özel vakum kürtaj setini açarak hegar bujisi ile rahim kanalını genişletiriz , karmen kanülünü kanala yerleştirip vakum aparatı ile gebelik kesesini dışa doğru vakumlarız ve işlem tamamlanır. Hepsi bu. Tabi genel anestezi isteyenlerle işimiz biraz daha uzar. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kürtaj Kanunu

İsteğe bağlı çocuk aldırmayı yani kürtajı 10 hafta ile sınırlandıran kanuna kürtaj yasası veya kürtaj düzenlemesi denir. Ayrıca 18 yaşın altındaki kürtaj olmak isteyen kızlarda anne veya babalarından imzalı kağıt getirmeleri gerekmektedir.

Kürtaj Hapı

İstanbul'da düşük ilaçları yasak olmasına rağmen el altından yasa dışı yollarla satılabiliyor , bizi hergün birkaç hasta arayarak bu konuyu soruyor . RU 486 Mifepristone ve Cytotec Misoprostol adlı düşük hapları rahimde kasılmalar yaparak düşük eylemini başlatıyorlar , ama rahim içinde parça kalması ve aşırı kanam gibi istenmeyen sonuçları ve hayati yan etkileri yüzünden kullanılmalaır tavsiye edilmez ve Sağlık bakanlığıncada yasaklanmıştır. 0212 227 5519 - 0532 221 3007

Kızlık Zarı Dikimi

Biz bekaret zarını kalıcı olarak dikmeyi tercih ediyoruz , son derece garantili ve orijinali gibi oluyor ve gerçek bir cinsel ilişki yaşanmadan asla yırtılmıyor , kalıcı kızlık zarı dikiminde flep yöntemini uyguluyoruz , yani vajina duvarında çok ince bir tabakayı kızlık zarı haline getirip olması gereken anatomik yapıyı sağlıyoruz. Bazı hastalarımız geçici kızlık zarı dikimi istiyorlar. Onlarada hayır demiyor yapıyoruz , ama unutmayın geçici dikim uzun süre dayanmaz ve orijinal olmaz.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı: İstanbul Avrupa Yakasında birçok yerde bekaret dikimini yaklaşık olarak binbeşyüzlira civarına yapıyorlar , kalıcı flep yöntemi biraz daha pahalı , kızlık zarı dikimi fiyatı  geçici yöntem biraz daha ucuz yapılır. Bizde yaklaşık olarak bu fiyatlara yapıyoruz.

Saygılarımla..

Jinekolog Op. Dr. Turgay Karakaya
Mezuniyet Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
0212 227 5519 - 0532 221 3007
Bulvar Caddesi Zeytinburnu İstanbul


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kürtaj ücreti 2017

Devlet hastanelerinde kürtaj ücretleri

Kürtaj fiyatları